Neberte STK na ľahkú váhu

Technická a emisná kontrola je povinná pre každého vlastníka motorového vozidla, ktoré je prihlásené v evidencii vozidiel. Ako iste viete, povinnosť sa týka aj áut, na ktorých momentálne nejazdíte. Súčasťou STK je emisná a technická kontrola.

V rámci technickej kontroly je posúdený celkový stav auta pri emisnej kontrole ide o kontrolu, či motor spĺňa stanovené limity emisií.

Ak máte nové auto, motorku, prípojné vozidlo alebo menšie nákladné vozidlo, STK musíte absolvovať do lehoty 4 rokov po prvom prihlásení vozidla. Po nej sa lehota skráti na 2 roky od poslednej kontroly auta s výnimkou motocyklov s lehotou 4 roky.

Na to, aby všetko išlo ako po masle, si musíte sledovať dátum, kedy je nutné vykonať opätovnú kontrolu auta. Ak chcete mať v tom jasno, Ministerstvo dopravy a výstavby využíva automatizovaný systém (https://www.overeniestk.sk/overenie-km), prostredníctvom ktorého vyhľadáva autá, ktoré nemajú platnú STK.

Už neplatí, že pokutu vám môže udeliť len policajt. O všetko sa postará automatizovaný systém, ktorý vám môže udeliť pokutu až do 330€.

 

 

 

 

 

 

 

 

STK-Červeník

Kollárová 27
920 42 Červeník
+421 948 101 640 stk-cervenik@azet.sk
Vytvorené službou Webnode